Sepetinizde herhangi bir ürün bulunmamaktadır.
Dilerseniz hemen mağazamızdaki ürünlere göz atabilirsiniz.
Toplam :
  Alışverişi Tamamla
Hamam Böceği için Borik Asit 250 gram

DİĞER

₺10,00 ₺9,90 KDV Dahil

%1 İndirim

Toz Pubra Şekeri ile karıştırmak için

Uluslararası Tüketici Birlikleri Örgütü'nün yaptığı araştırmaya göre, pudra şekeriyle aynı oranda karıştırılan borik asit, kalorifer böceklerini yok etmede en etkili yöntem sayılıyor. Kesin sonucun elde edildiği bu yöntemin, insan sağlığına da herhangi bir zararı yok. Ayrıca da, ekonomik.

Artık, kalorifer böcekleriyle mücadele, sorun olmaktan çıkıyor. Kuvvetli tarım ilaçlarına dahi bağışıklık kazanan kalorifer böceklerini, sonunda pudra şekeri dize getirdi. Uluslararası Tüketici Birlikleri Örgütü'nün yaptığı araştırmaya göre, pudra şekeriyle aynı oranda karıştırılan borik asitle artık, kalorifer böcekleri yok edilebiliyor.

Consumers International, ‘‘Evdeki böcekler ve tüketiciler için güvenli böcek mücadrelesi’’ adlı yeni bir kitap yayınladı. Kitapta yıllardır tüketicilerin spreyli tarım ilaçlarıyla mücadele etmeye çalıştığı, ancak bu ilaçlarla yeterli sonucun alınamadığına değiniliyor. Bu ilaçlara rağmen, çoğalması engellenemeyen kalorifer böceklerine karşı en iyi çözümün pudra şekeriyle karıştırılmış borik asit olduğuna dikkat çekiliyor.

RADYASYON BİLE ETKİLEMİYOR

Evlerin yanısıra, fırın, lokanta, pastahane gibi işyerlerinin de en önemli sorunlarından biri olan kalorifer böcekleri, hastahanelerin yoğun radyasyon içeren bölümlerinde bile üremeyi kolayca gerçekleştirebiliyor. Mücadele için kullanılan bir çok spreyli zehirlere karşı da bağışıklık geliştiren kalorifer böcekleri bu özelliklerini yumurtalarına da yansıtıyor ve zehirli tarım ilacı kullanımının sürekli artırılmasına yol açıyor.

Evdeki böcekler adlı bu yayında böcekleri özellikle açıkta bulunan gıda maddelerinin kırıntılarının cezbettiğine dikkat çekiliyor. Kalorifer böcekleriyle mücadele de ilk önce evde ya da işyerlerinde bulunan açıktaki gıda maddelerinin mutlaka ortadan kaldırılması gerektiği, dardından da bu böceklerin saklanabilecekleri oyuk ve çatlakların çimento ile doldurulmasının gerektiğine değiniliyor.

Yapılan araştırmalarda, böceklerin gıda maddeleri arasında özellikle pudra şekerini çok sevdiğinin belirlendiğine işaret edilen kitapta, pudra şekeriyle aynı oranda karıştırılan borik asidi yiyen böceklerin öldükleri ifade ediliyor. Ayrıca, bir kabın içine tatlı bir sıvı konulup, üzerine birkaç damla yağ eklenmesi de öneriliyor. Böcekler, tatlı sıvıyı yemek için kabın içine düşeceklerinde yağlandıklarını ve bir daha kaptan dışarıya çıkamadıkları ileri sürülüyor.

GÜVENLİ YÖNTEM

Tarım ilaçlarının tüketiciler üzerindeki etkileri konusunda çalışmalar yapan Türk-İş Tüketici Uzmanı Sinan Vargı, böceklerle mücadelede en etkili yöntemin asitli pudra şekeri olduğunu söyledi. Vargı, ‘‘Böcekleri öldürmek amacıyla üretilen ilaçlar sonunda insan sağlığını da önemli ölçüde etkileyebiliyor. Mutfakta yerdeki ekmek kırıntısının üzerindeki tarım ilacı kalıntıları bile havada karışarak insan vücuduna girmesine yol açıyor. Bu ilaçlar sayesinde böcekler, geçici bir süre ortada görünmeseler dahi, kısa bir süre sonra bu kez bağışıklık kazanmış olarak kolayca yeniden ortaya çıkabiliyor. Aslında zehirlenen böcekler değil insanlar oluyor’’ dedi.

Kalorifer böceklerinin zehirlere karşı olağanüstü bağışıklık geliştirdiğine de dikkat çeken Vargı, ‘‘Bu nedenle onları zehirlemek paranın boşa gitmesi anlamını taşıyor. Öncelikle yaşayacakları saklanabilecekleri yerleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Ardından da borik asitli pudra şekeriyle hazılanmış karışım sayesinde ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor. Bu yöntem, kesin sonuç vermesinin yanı sıra, tüketici sağlığı için çok güvenli. Ayrıca, ekonomik’’ dedi.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Benzer Ürünler
%5
Titan
Titan Süper ME Haşere İlacı 5 L
₺470,00 ₺443,90
%21
Titan
Maxroach Pro Hamam Böceği Jeli 35 G
₺120,00 ₺93,90
%17
Aydın Kimya
Tüm Hamam böceklerine etkili Max roach 35 gram
₺70,00 ₺57,90